Profil uživatele
avatar

Žanet

Gourmet

Dělej co tě baví a nikdy nebudeš muset pracovat.

Oblíbenost uživatele
  0
Oblíbenost komentářů
3
0
Počet komentářů 15
Ohodnocené restaurace 0
Účast na gastroakcích 1

Ohodnocené restaurace

Počet hodnocených restaurací v ročníku GR2016: 13

Moje nejoblíbenější

Restaurace: Fabrika hotel Humpolec

Pokrm: Líčka na víně, marinovaná žebírka, losos, krevety

Nápoj: Fresh juice, smoothie

Gastropořad: Master Chef

Gastrofilm: Chef

Moje komentáře

> 24.04.2016 - Le Grill, The Grand Mark Hotel: Měla jsem možnost...
Měla jsem možnost ochutnat pětichodové degustační menu, bylo opravdu povedené, výborně sestavené, co bych chtěla vyzdvihnout nejvíc je určitě hovězí pupek, který byl propečený přesně podle mých představ a byl vážně výborný, za zmínku určitě stojí i nádherné prostředí, byli jsme usazeni do zimní zahrady, která měla své kouzlo.. S přítelem jsme si oba opravdu moc pochutnali =)
> 18.02.2016 - Ambiente Brasileiro: Neskutečný obžerství =D...
Neskutečný obžerství =D poprví jsem se přejedla tolik, že jsem to pak celý den nemohla rozdýchat... vyplatí se odmítat začátek a počkat si na konec, nejlepší tečka byla zmrzlina obalená v pistáciích s čokoládou, neskutečná dobrota! viz foto ;)
> 18.02.2016 - Bejzment: Prostě parádní poctivá...
Prostě parádní poctivá burgrárna! Objednala jsem si talíř kde bylo od všeho něco, burgr parádní, žebírka parádní, cibulový kroužky taky super, prostě nemám co vytknout... Určitě se vrátím!
> 18.02.2016 - U Štěpána: Strašně dlouho jsme s...
Strašně dlouho jsme s přítelem plánovali cestu ke Štěpánovi a těšili se tam, o to víc nás potom mrzelo to zklamání, to nejdražší jídlo steak s cibulovou krustou za cca 500 byl ze všech chodů co jsme ochutnaly nejhorší, žádala jsem o krvavější a byl mi připraven propečený, maso bylo tak flaxaté, že by se nedalo sníst s jakoukoli úpravou, na jídlo jsme navíc dlouho čekali a obsluha vypadala dost zmatená, abych ale jen nehanila tak musím pochválit paštiku a tataráček, to se povedlo
> 18.02.2016 - U České koruny: Každoročně s přítelem...
Každoročně s přítelem tento podnik navštěvujeme na svatomartinské hody a rádi se vracíme, jídlo bylo vždy perfektní.
> 18.02.2016 - Tři věžičky: Když občas zavítám do...
Když občas zavítám do Jihlavy, ráda se tam stavuji na oběd, vždy mi chutnalo, určitě bych ale vytkla interiér, už něco pamatuje a zasloužil by zmodernizovat a obměnit.
> 18.02.2016 - Středověká krčma: Jídlo naprosto v...
Jídlo naprosto v pořádku, obsluha perfektní, na to jaký je tam frmol jsem na nic nečekala příliš dlouho a prostředí? člověk musí mít smysl pro humor a vědět do čeho jde, potom je to výborný zážitek! :)
> 18.02.2016 - Huang He: Oceňuji opravdu velké...
Oceňuji opravdu velké porce, ale od jídla jsem čekala trochu víc..
> 17.02.2016 - Café Imperial: Café Imperial jsem...
Café Imperial jsem navštívila již několikrát, jídlo prostě výborné :) za zmínku určitě stojí i krásné prostředí a příjemná obsluha, která se o Vás opravdu pečlivě stará.
> 17.02.2016 - Samurai: Naprosto famózní sushi a...
Naprosto famózní sushi a rozhodně doporučuji ochutnat belgickou čokoládu s maracujovou omáčkou, byla pro mě parádní sladkou tečkou, pochválila bych i výběr vína se kterým nám pomohli. Prostředí velice příjemné, rozdělené na boxy takže jsme měli s přítelem soukromí, jediné co bych vytkla je vyšší cena, na druhou stranu, za tak dobrou kuchyni mi nevadí zaplatit :)
> 17.02.2016 - Hliněná bašta: Velice příjemné...
Velice příjemné prostředí, poprvé jsem měla možnost ochutnat humra a naprostá spokojenost.
> 17.02.2016 - U Rejnoka: Prostředí restaurace je...
Prostředí restaurace je velmi příjemné, jídlo povedené a obsluha na jedničku s hvězdičkou, nejde jinak než jen chválit.
> 17.02.2016 - Fabrika hotel: Krémové rizoto ve Fabrice...
Krémové rizoto ve Fabrice opravdu umí, na co se ale vracím už několik let je vynikající creme brulée, jen mě mrzí, že už k němu nedávají kopeček zmrzliny a čerstvé ovoce jako tomu bylo dříve :)
> 17.02.2016 - Jičín hotel, U Dělové koule 1866: Tato restaurace nám s...
Tato restaurace nám s přítelem poskytla nezapomenutelný gurmánský zážitek, velice rádi se tam vrátíme.
> 17.02.2016 - Marriott hotel, Midtown Grill: Marriott hotel mě svým...
Marriott hotel mě svým menu oslovil nejvíc, vyzdvihla bych hlavně lanýžovou kroketu na výborném hráškovém pyré, bohužel ostatní chody mě už nijak neoslovily, hovězí steak se opravdu nepovedl a čokoládový koláč na mě působil hodně uměle, co mě ale opravdu zarazilo byla obsluha, po dobu degustace byla velice příjemná a ochotná, jakmile ale donesli poslední chod ke kterému mimochodem zapomněli donést kávu, přestali si nás úplně všímat, neměli jsme možnost si cokoli doobjednat ani kávu připomenout.

Moje gastrofotky

Fotky z komentářů