Profil uživatele
avatar

Pavel Heřmánek

Connoisseur

Oblíbenost uživatele
  1
Oblíbenost komentářů
85
5
Počet komentářů 233
Ohodnocené restaurace 7
Účast na gastroakcích 1

Ohodnocené restaurace

Počet hodnocených restaurací v ročníku GR2018: 7

Moje oblíbené z Maurerova výběru GRAND RESTAURANT

Moje komentáře

> 15.12.2017 - Radegastova kavárna: Mám špatnou zprávu pro...
Mám špatnou zprávu pro všechny gastronauty. Bohužel výborný kuchař v tomto podniku prý údajně odešel jinam a dokonce to vedlo k uzavření celé restaurace :-(. Velká škoda pro Kopřivnici. Vždyť i to pivo zde krásně uměli, no uvidíme co bude dál, momentálně jsou židle obráceny na stolech...
> 15.12.2017 - Entrée: Souhlasím Petře, s...
Souhlasím Petře, s fotečkou je to lepší :-) a navíc se opravdu nemá za co stydět.
> 15.12.2017 - Prosecco: Boddie, nadělal jste mi...
Boddie, nadělal jste mi chutě s tím vývarem, přesně takové vývary mi chutnají, díky za tip :-)
> 15.12.2017 - Promenáda: Díky za pro mně nový tip...
Díky za pro mně nový tip ve Varech Mirku.
> 15.12.2017 - Café Imperial: Děkuji moc Mirku :-)
Děkuji moc Mirku :-)
> 12.12.2017 - Café Imperial: Již dlouho se ke Zdenkovi...
Již dlouho se ke Zdenkovi chystám, ale ještě jsem nenašel odvahu. Tak snad teď po Vašich slovech Boddie ji najdu :-).
> 12.12.2017 - Graphic: Opět v graphicu a opět...
Opět v graphicu a opět super :-). Kulajda mňam a kachna na medu se zeleninou na grilu, steakové hranolky luxus. Spokojenost na jedničku :-).
> 12.12.2017 - Richtr Restaurant: Pokračování: Jitrnici...
Pokračování: Jitrnici uznal, že páchne a vypadal zdrceně. Já bohužel taky. Čekal jsem na tenhle výtvor cca hodinu. Majitel tohoto podniku usnul na vavřínech. Škoda.
> 12.12.2017 - Richtr Restaurant: Po delší době jsem...
Po delší době jsem chtěl ochutnat menu v Richtru. Začalo to zasmrádlou čepovanou kofolou, při její reklamaci mi servírka řekla, že si na to ztěžoval večer minulého dne i její přítel... Polévka vývar s masovými noky podivný, voněla vánočně. Ale to hlavní zabijačkový talíř (jelito, jitrnice, ovar, zelí, knedlík). Knedlík ohřátý v mikrovlnné troubě...nepoživatelná hrůza, jitrnice zkažená, již zaváněla. Přivolaný kuchař řekl, že nemá místo na sporáku pro ohřev knedlíků, proto zvolil mikro :-(.
> 28.11.2017 - Ve Století: Díky za tip Mirku, mám...
Díky za tip Mirku, mám rád poctivé normální jídlo :-).
> 28.11.2017 - Špejle: Zdravím Vás Mirku. Ten...
Zdravím Vás Mirku. Ten špenát s taštičkami (viz. Rajka) jsem naštěstí já nejedl :-).
> 27.11.2017 - Al Mulino: Osmičky a devítky piva...
Osmičky a devítky piva jsou opět v kurzu Boddie. V letním horku super. Např. Černý Pivovar v Kroměříži to taky umí. Fandím tomuto trendu. :-)
> 27.11.2017 - Villa Voyta: Zdravím Boddie. Děkuji za...
Zdravím Boddie. Děkuji za info o Patriku Bečvářovi ze Selského dvora. Musím vyzkoušet. :-)
> 27.11.2017 - Rajka: Tentokrát Rajka nadchla...
Tentokrát Rajka nadchla jen napůl. Hrachová kaše na jedničku. Ale ten polotovar se špenátem (brambor. taštičky plněné sýrem) bííída. Ovšem je to poprvé, takže se nic neděje. :-)
> 27.11.2017 - Abácie hotel, Inspirace: Opět oběd v Abácii....
Opět oběd v Abácii. Zajímavá gastronomie. Posuďte sami. Viz. foto. A chutnalo to dost dobře :-).
> 27.11.2017 - Park Golf: Další zastávka na Golfu....
Další zastávka na Golfu. Opět mňamka. A informace od pana vrchního, že šéfkuchař již není Láznička, ale Martin Píša, takže omluva pro pana Píšu :-). Jen tak dál. Děláte to skvěle! Dnes španělský ptáček super. Ale Kulajda je stejně nej. :-)
> 27.10.2017 - Na Pekárně: Jsem v šoku co se zde...
Jsem v šoku co se zde dočítám Boddie. Já zde byl před dvěma lety, možná dohledáte můj komentář a bylo vše super. A to jsem se těšil, že až bude možnost, zase se zastavím. Teď jste mě i s Honzem zvliklali :-(.
> 27.10.2017 - Na Pekárně: Já tady byl před dvěma...
Já tady byl před dvěma lety a bylo to perfektní po všech stránkách. Tak nevím. Buď jste měli smůlu a špatný den, nebo se něco pokazilo :-(.
> 27.10.2017 - Graphic: Krkovička s bramborem a...
Krkovička s bramborem a salátem Coleslaw. Krkovička tuhá, že se nedala téměř krájet. Kulajda dost moučná, chuťově však dobrá :-). Tomatová polévka s olivami z karty výborná.
> 27.10.2017 - Colores: Test meníčka v Colores:...
Test meníčka v Colores: polévka kurěcí vývar s pohankou mňamka. Hejk s koprovou omáčkou solidní. Ale jako menu dva vločkovcé lívance za 99,- bída. Alespoň trošku více smetany a borůvek by jsi to zasloužilo. Takže tentokrát žádná sláva Colores!!! :-(
> 21.10.2017 - Kulaťák: Chápu Boddie, proč jste...
Chápu Boddie, proč jste chtěl vidět na výčep... jídlem jste mně navnadil, zbytkem ovšem rozladil. Musím vyzkoušet. Díky za tip :-).
> 21.10.2017 - Park Golf: Opět na Golfu. Absolutní...
Opět na Golfu. Absolutní spokojenost. Kulajda asi nejlepší jakou jsem kdy jedl. A svíčková taky. Líbilo se mi, že ke svíčkové dostanete automaticky jěstě přídavek omáčky, které je vždy nedostatek :-). Viz.foto. Chuťově absolutní delikatesa. Tenhle šéfkuchař Petr Láznička prostě umí. Děkuji :-).
> 21.10.2017 - Na Stodolci: Na Stodolci si drží již...
Na Stodolci si drží již dlouhá léta kvalitu. Jídlo jako v pohádce. Bramboračka s hříbky mňamka. Lívance nadýchané, borůvek a přelivu nad dostatek. Čepovaný Lišák vyrobený na míru pro Stodolec v nedaleké Krásné Lípě výborný, zrovna tak jako vína od Franty Mádla, nebo pana Krause a to nemluvím o klidu, pohodě a kráse tohoto místa. Skvělé místo pro relax duše a svátek chuťových buněk.
> 21.10.2017 - BBQ Smokehouse: Tentokrát dopadlo polední...
Tentokrát dopadlo polední menu příšerně!!! Žebra absolutně vysušená, takže jen můžete ohryzat kosti, k tomu rovněž zcela vysušené amer.brambory. Lívanečky byly chemicky hnusné, syrové těsto, zachraňoval to jen malinový jogurt. Jedině polévka byla dobrá. Takže: proč děláte menu za 109,-Kč, když je to ošizený hnus. Toto není rozhodně dotek Ameriky v ČR, toto je typická česká falza. Nedoporučuji všem gastronautům!! Pouze interiér je povedený. Na jídlo již se nezastavím :-(.
> 13.10.2017 - Ondráš: Dnes Kulajda. Slušná....
Dnes Kulajda. Slušná. Strapačky se zelím a jitrnice s jelitem mňamka. Spokojenost jako vždy v poslední době.
> 13.10.2017 - Graphic: Po delší době opět v...
Po delší době opět v Graphicu. Polévka hrachová s chilli celkem dobrá. Srnčí ragů s máslovými noky bylo excelentní. Maso měkoučké jedna báseň. Graphic opět nezklamal. :-)
> 07.10.2017 - U Jarošů: Meníčka u Jarošů si...
Meníčka u Jarošů si drží slušný standart v klasických receptech známých z dob hodně minulých. Nezaškodilo by trochu moderního oživení. A to i v interiéru. U poledního menu by se mohly zkrátit čekací doby na hlavní chod po polévce, která by taky zasloužila vylepšit. Prostě, chtělo by to přidat. Trošku se tady zaspalo.
> 29.09.2017 - Balita: Dnes opět na Balitě....
Dnes opět na Balitě. Svíčková dobrá. Pstruh celkem bída. Palačinky hrozné. Prostředí děsné. Fakt nechápu, co dělá Balita v GR.
> 21.09.2017 - Pohostinec Monarch: Souhlasím s Vaším...
Souhlasím s Vaším názorem Boddie. Měl jsem možnost vyzkoušet a žádné nadšení se nedostavilo.
> 21.09.2017 - Abácie hotel, Inspirace: Konečně je v GR i tato...
Konečně je v GR i tato Abácie stejně jako její sestra ve Valašském Meziříčí. Dokonce si myslím, že v NJ si to zaslouží i více. Příjemná restaurace s moderní gastronomií a luxusní polední meníčka. Doporučuji :-).
> 21.09.2017 - Radegastova kavárna: Doporučuji všem, kdo se...
Doporučuji všem, kdo se chtějí skvěle naobědvat a k tomu si dát třeba malé pivečko. Čepovat zde fakt umí. I tankový Radegast je luxusní. Na fotkách malá ukázka z meníček zde připravených. Hovězí líčka, svíčková a rizoto s kuřetem. Mňamka :-). Polévky jsou taky velmi slušné.
> 19.09.2017 - Rajka: Rajka je pro mě jedna z...
Rajka je pro mě jedna z nejlepších meníčkových restaurací. Opět vše na jedničku. Plněný paprikový lusk a fazolová polévka jedna báseň. Kéž by se takhle k obědu vařilo všude :-).
> 19.09.2017 - U Kolji: Šašlik na obrázku...
Šašlik na obrázku žádná sláva. Myslím, že stálý jídelní lístek není tak zajímavý, jako každodenní čerstvé polední menu. Kulajda také žádný zázrak. Boršč zde však umí výborný, aby taky ne :-).
> 14.09.2017 - Vyhlídka hotel: Po třetí a naposledy....
Po třetí a naposledy. Polévka italská rajčatová dobrá. Jen když tam kuchař napíše s bazalkou, neměla by v ní být petržel. A taky pár hoblin grany a kapka oliv.oleje by neškodila. A druhý chod bída. Prý variace italských těstovin, jenže tam byly jen tagliatelle, opět petržel nať, trošku omáčky z výpeku a pár zelených a černých oliv z konzervy. Tři plátečky vepřové pečínky. No celkem bída. Takže platí co jsem psal včera. Bohužel.
> 14.09.2017 - Radun: Prvorepubliková noblesa se...
Prvorepubliková noblesa se tady asi opravdu nezapře. Každopádně si zde užije náročná klientela. Večeře pouze čtyřchodové menu za 590,- a jinak nic. Což je sice super v tom, že dostane opravdu čerstvé skvěle připravené jídlo, ale třeba nechcete tolik jídla, nebo třeba menu není zrovna váš šálek čaje. Nevím zda je tohle to nejlepší řešení. Nicméně zde asi vědí co a proč tak dělají.
> 14.09.2017 - Maso a kobliha: Děkuju za tip Boddie. O...
Děkuju za tip Boddie. O tomhle podniku jsem vůbec nevěděl. Zajdu vyzkoušet. Podávají tam zajímavé pokrmy :-).
> 13.09.2017 - Vyhlídka hotel: Dnes druhý test. Kmínová...
Dnes druhý test. Kmínová polévka, celkem slušná. Koprová omáčka mňam, hovězí maso mohlo být kvalitnější když je menu za 145,- a brambor by k tomu chutnal líp než knedlík, ale to je věc názoru a chutí. Řekl bych, že si tady trošku hrajou hogofogo víc, než na kolik to kuchaři umí :-(. Ještě, že mají tak milý servis, který to zachraňuje :-).
> 13.09.2017 - Pavillon: Děkuji moc Boddie za...
Děkuji moc Boddie za odpověď.
> 12.09.2017 - Vyhlídka hotel: První test Vyhlídky....
První test Vyhlídky. Polévka z menu vývar s nudlemi a játrovými knedlíčky dost dobrá, do výborné jí ještě něco chybělo. Aglio olio už jsem jedl lepší. Uvidíme zítra. Obsluha super. Věnují se hostu, naslouchají mu. Příjemná restaurace.
> 12.09.2017 - Pavillon: Díky za tip Boddie....
Díky za tip Boddie. Myslíte, že zde mají na TOP 10?
> 12.09.2017 - Pavillon: Měl jste se tam jako na...
Měl jste se tam jako na divadle Mirku :-)
> 12.09.2017 - BBQ Smokehouse: Malé políbení USA v...
Malé políbení USA v Čechách. Není to zlé, prostě klasika: steaky, žebra, křídla. Jako v USA to sice není, ale snaží se. Obsluha by mohla přidat.
> 12.09.2017 - U Kolji: Ke Koljovi již chodím cca...
Ke Koljovi již chodím cca 10let, jen je teď konečně v GR. Dnes menu super rajská polévka, ale fakt výborná. A španělský ptáček s domácím knedlíkem taky na jedničku. Příště zkusím jídlo z jídelníčku. Obsluha solidní.
> 04.09.2017 - MG restaurace: Díky za tip Mirku, škoda...
Díky za tip Mirku, škoda jen mírné kritiky Boddieho, asi budu muset vyzkoušet a uvidím, zda budu mít štěstí :-).
> 04.09.2017 - Grand Moravia: Díky za info Mirku :-)
Díky za info Mirku :-)
> 04.09.2017 - U Reinerů: Tak alespoň to pivo, že...
Tak alespoň to pivo, že tam umí Boddie. Mirek 7 to celkem vychválil, tak jsem se těšil na dobrou klasiku, teď ovšem budu váhat. A jinak na kvalitu čepovaného piva se začínám v poslední době soustředit, od Vás by se dalo jistě dost přiučit :-).
> 04.09.2017 - Rekovice restaurace & lesní hotel: Krásná, vkusná...
Krásná, vkusná rekonstrukce starých Rekovic od architekta Mrvy. Klidné rekreační místo pod Velkým Javorníkem. Gastronomie na slušné úrovni, zajímavé nápady i v přilehlé stodole. Jen kdyby tu Plzeň uměli správně natočit, když k tomu mají kvalitní moderní technologii. Snad si někoho pozvou na kurz čepování, např. Veroniku Mikéskovou.
> 04.09.2017 - Radegastova kavárna: Konečně slušná...
Konečně slušná restaurace v Kopřivnici. (I když, mezitím vznikla i další :-)). Každopádně si Radegastovna zaslouží být v GR, protože zde dělají kreativní moderní kuchyni, umí to a jen za pár peněz. K tomu tady mají super pivo. Aby taky ne, kde už by to měli umět více, nežli tady :-). Plznička jak má být Boddie. Málokde ji umí načepovat :-(. Bohužel. Držím palce a jen tak dále!
> 27.08.2017 - Besídka: Tentokrát menu v Besídce...
Tentokrát menu v Besídce na jedničku :-). Gulášovka super a koprovka s hovězím masem mňamka. A to celé za stovku. Zřejmě se vyplatí se zde zastavit na jídlo jindy, než v době SlavoniceFestu.
> 10.08.2017 - Smíchovský pavilon: Zase ve Smíchovském...
Zase ve Smíchovském pavilónu a opět mňamka. Viz. foto. Prostě to tady umí a za krásné ceny k tomu. Vyplatí se opustit centrum a vyrazit do kopce :-).
> 10.08.2017 - U Johana penzion: Tak tohle by se u Johana...
Tak tohle by se u Johana Mirku stát opravdu nemělo. Ostuda. Jejich vyhlášené koleno ,,na kolenou"
> 10.08.2017 - Besídka: Besídka si stále drží...
Besídka si stále drží svou úroveň, ovšem menu: polévka fazolová za 45,- pouze voda s hrstí bílých fazolí..., svíčková 150,- a žádná sláva to nebyla :-(. No, třeba to bylo tím horkem :-)
> 10.08.2017 - Rajka: Opět v Rajce. Tentokrát...
Opět v Rajce. Tentokrát famózní pečený bůček na medu s bavorským zelným salátem. Harmonie chutí na jedničku. Radost z jídla :-)
> 06.08.2017 - Rajka: Po delší době meníčko...
Po delší době meníčko v Rajce. A? Super :-) výborný dunajský kotlíkový guláš, viz. foto. Mňam.
> 19.07.2017 - Černý orel, pivovar: Co se to stalo s touhle...
Co se to stalo s touhle restaurací? Polévka jako ze školní jídelny, možná proto si ji můžete dát kolik chcete. Panenka se švestkovou omáčkou přetažená, suchá, tuhá a to za 159,- pouze dva malé medailónky :-(. Telecí řízek samá flaksa, masíčko na příděl za 169,- a vídeňský salát prapodivný, zřejmě po delším pobytu v lednici. Lístek obeschlého salátu to fakt nevylepšil. Jediné co se tady opravdu doposud nepokazilo je pivo. Výborná osmička do horkého letního dne, báječná :-).
> 14.07.2017 - Wine Food Market: Wine Food Market je...
Wine Food Market je stálice, která pouze nebyla v GR. Chodím zde pravidelně již delší dobu a vždy max.spokojenost. Výborný je i obchod, kde jsou skvělé potraviny od malých italských producentů, lépe řečeno rodinných firem i když bohužel za vyšší ceny. Např.láhev Prosecca si vyberete v obchodě a v restauraci vám ji otevřou k jídlu. Dotek pravé Itálie v Praze :-).
> 14.07.2017 - Golf Restaurant Dýšina: Krásný interiér. I...
Krásný interiér. I exteriér. Jídlo velmi slušné, moderní gastronomie.
> 14.07.2017 - Balita: Balita je asi tak trochu...
Balita je asi tak trochu omyl. Nevím jak se dostala do GR. Nicméně, jídlo není vůbec zlé. Jen..., jak to popsat. Je to prostě divná hospoda. Budova na spadnutí a bohužel interiér zrovna tak. Špína, binec, hrůza. Neutěšený stav. Majitel chodí po lokále v trenýrkách, atd. Navzdory tomu všemu, jdou z kuchyně dost solidní jídla. Celé je to nějaké podivné. Nevím co si o tom mám myslet, jaký je záměr této restaurace, dá-li se to vůbec tak nazvat...
> 14.07.2017 - Tusculum: Další návštěva...
Další návštěva Tuscula. Chtělo by to trošku oživit. Začíná to být nuda. Jídlo stále skvělé, obsluha trošku zmatená. Nový jídelníček by nezaškodil.
> 14.07.2017 - Smíchovský pavilon: Příjemné překvapení....
Příjemné překvapení. Skvělá gastronomie za super ceny. Např. Zelná polévka, jako od babičky za 25Kč :-). A ty nožičky... jedna báseň. Moderní gastronomie, dělaná s láskou. Doporučuji návštěvu.
> 08.02.2017 - Park Golf: Příjemné překvapení u...
Příjemné překvapení u Hradce Králové. Skvělé polévky, např. Kulajda, nebo Zelná. Dančí gulášek taky super, k tomu dýňové noky. Rád se znovu zastavím.
> 08.02.2017 - Tusculum: Opět v Tusculu....
Opět v Tusculu. Svíčková na jedničku. Polévka vývar s rýžovými nudlemi a jarní cibulkou slabší. Za 75,- Kč bych očekával něco více, než to co bylo na talíři. Nakládané ředkvičky mňamka. Vlastní tvorba kuchařů. Dávají je ke kachničce, ovšem na požádání jsem je dostal i jen tak do mističky.
> 08.02.2017 - Babiččina zahrada: Tentokrát Bůček se...
Tentokrát Bůček se špenátem a buchtičky s krémem. Opět super, jako vždy. Děkuji. :-)
> 08.02.2017 - Ondráš: Jsem rád, že Vám...
Jsem rád, že Vám chutnalo :-).
> 22.01.2017 - Ondráš: Mám dojem, hlavně v...
Mám dojem, hlavně v poslední době, že Ondráš si ne jen drží již více jak 10let svou úroveň, ale že jde i malinko nahoru. Držím palce! Je dobré se moci alespoň někde v našem regionu spolehnout na kvalitu.
> 22.01.2017 - Lokál: A malé pivečko nebylo...
A malé pivečko nebylo Okarlovko? Když je to ten Lokál :-)?
> 22.01.2017 - Selský Dvůr hotel: Patrika Bečváře ještě...
Patrika Bečváře ještě neznám, ovšem Hovězí Welington v jeho podání mě jistě dost zajímá. Díky za tip Boddie :-).
> 22.01.2017 - Malostranská beseda: Zdravím Vás Boddie. Ty...
Zdravím Vás Boddie. Ty plzničky jste popsal tak moc hezky Hrabalovsky, že jste mě hodně navnadil a budu muset zajít na kontrolu :-).
> 22.01.2017 - Babiččina zahrada: Rybí polévka s lososem na...
Rybí polévka s lososem na italský způsob výborná. Svíčková luxusní. A dezert, jablečný sorbet s karamelem, zmrzlinou, hruškami, jahodou se rozplýval na jazyku. Bábovka na cestu. Vše na jedničku :-).

Moje gastrofotky

Fotky z komentářů