Profil uživatele
avatar

Rem

Connoisseur

Necituji, nechávám se citovat.

Oblíbenost uživatele
  0
Oblíbenost komentářů
37
4
Počet komentářů 129
Ohodnocené restaurace 7
Účast na gastroakcích 7

Ohodnocené restaurace

Počet hodnocených restaurací v ročníku GR2019: 7

Odkud jsem: Brno.

Co dělám: Řídím velké stroje, vychutnávám si dobře jídlo, užívám si života...

Co nedělám: Nejím blafy!

Kam chodím: Tam, kde je lákavé menu a dobrý servis.

Kam nechodím: Snažím se být všude kde chci a nebýt tam, kde nechci.

Co miluji: Řeckou kuchyni, kombinace chutí a nápadů na talíři, zbytek mám rád až na...

Co nesnáším: boršč, koprovka a dušená zelenina bez chuti a po smrti.

Na co mám slabost: Na dobroty. Zmíňím třeba chuť dobého hovězího masa, bez patlavých marinád.

Poslední úlovek: Nelovím, lovit se nechávám.

Co bych si dal/a k poslední večeři: Lanýže, velkého! Ovšem ve vlastní šťávě (voda + troška soli)

Proč se vám budu líbit: Nemíním se někomu líbit. Hodnotím dle své chutě, ochoty servisu a poměru C/V.

Moje nejoblíbenější

Restaurace: Můj TOP žebříček restaurací Brna na odkaze: https://ctrlv.cz/Xc99

Kuchař: ka... byla moje babička. Vařila s láskou.

Pokrm: Takový co lahodí jak ústům, tak oku.

Nápoj: Samostatně: Pivo, whiska. K jídlu: Voda, víno

Gastropořad: Ano šéfe! (se Zdendou) Už dost šéfe!

Moje komentáře

> 16.03.2019 - Atelier Cocktail Bar & Bistro: Celkově, restaurace...
Celkově, restaurace nabízí velice kvalitní, zábavné a chutné pokrmy za příznivé ceny. Interier je příjemný, stylový, intimní. Obsluha přátelská, ráda si popovídá nejen o jídle. Neodpustím si... Po minulé návštěvě v GRF byl v rámci ní welcome drink při příští návštěvě. No i když jsem nenápadně nahazoval toto téma welcome drink se nekonal. Nejsem z těch co si jej vynutí, no stalo se a život jde dál. Sýr jako pozornost to vykompenzoval. Restauraci hodnotím restauraci SKVĚLE.
> 16.03.2019 - Atelier Cocktail Bar & Bistro: Následovala polévka z...
Následovala polévka z bílé cibule. Na tu jsem byl velmi zvědavý. Není to běžná cibulačka, polévka je díky smetaně a sýru jemná, jemná a najednou hrk, ucítíte tam tymián, je ho tam tak akorát, aby tu jemnost úplně změnil a okořenil a udělal polévku zábavnější. Polévka mne hodně bavila. Hlavní chod pečený hovězí krk s topinamburem. Masíčko měkké, růžové dobré, k tomu chutná šťáva a topinambur. Na závěr jsem si dal rum babu. Což byl dortík s čokoládou a smetanou v rumu. Příjemná tečka na závěr.
> 16.03.2019 - Atelier Cocktail Bar & Bistro: Slíbený návrat,...
Slíbený návrat, tentokrát v běžném roce, po festivalovém objevování. Nové menu, jednoduché, srozumitelné a člověk si vybere. Začal jsem lososovým tatarem, se sladkým citronem. Příjemná a svěží kombinace uzený a čertvý losos + křen. Dále jsem pokračoval druhým předkrmem (teplým) musel jsem si dát pečený celer. Po zážitku s celerovým carpacciem jsem čekal jaký bude. Ingredience stejné, chuť úplně jiná však stále zábavná. Jo udělat suroviny co mi nechutnají tak aby mi chutnaly, to mne vždy dostane.
> 05.03.2019 - Atelier Cocktail Bar & Bistro: Díky. 16. to tam jdu...
Díky. 16. to tam jdu omrknout mimo festival, takže vyberu něco z nabídky, kterou každý měsíc mění. Tak uvidím jaké to bude "naostro" v běžném režimu, ale myslím že v Brně nebudou mít problém zapadnout.
> 05.03.2019 - Atelier Cocktail Bar & Bistro: A mne zrovna tato chuť u...
A mne zrovna tato chuť u celeru překvapila (nevadila) Bylo to něco jiného, než co jsem původně čekal. Inu tisíc lidí, tisíc chutí. Parfait byl topka, a to na sladký vůbec nejsem :)
> 04.03.2019 - Lloyd's: Na závěr opět něco z...
Na závěr opět něco z dnů Mexika, a to Grilovaný ananas s chilli čokoládou, omáčka byla hodně vodnatá ale celkově pikantní a dobrá. Interier zajímavě stylizován, od velkého hodinového stroje u vstupu, mapu světa na stropě, přes staré dokumenty a informace ohledně naší země. Obsluha je milá a jídlo odpovídá cenám. Celkový dojem z restaurace je DOBRÝ, respektive takové lepší dobře.
> 04.03.2019 - Lloyd's: Restaurace se zajímavým...
Restaurace se zajímavým interierem a různorodou nabídkou jídla. Já si vybral domácí paštiku, byla jemná, v kombinaci s brusinkovou marmeládou velmi dobrá. V rámci dnů "Mexiko v Lloyd´s" jsem zvolil Fazolovou polévku „Yucatan“ s hovězím masem. Porce to byla opravdu veliká, méně hladového by sama o sobě zasytila, neb polévka byla dost hustá, příjemně pikantní a celkově velmi dobrá. . Jako hlavní chod byl zvolen Sheperd´s pie je masový koláč s krustou z bramborové kaše. Jídlo bylo dobré a chutné.
> 28.02.2019 - Ristorante Piazza: Jak jsem psal na začátku...
Jak jsem psal na začátku předešlého komentáře, Piazza to u mne letos vyhrála. Nejde o to, kolik chodů dostanete "navíc" jde hlavně o to, jak zapůsobí, a tato kombinace zapůsobila. Obsluha byla ochotná a milá, o vínech podala informace, s tím že každé z vín bylo servírováno do svojí sklenice.
> 28.02.2019 - Ristorante Piazza: Říká se "to nejlepší...
Říká se "to nejlepší na konec" a v tomto případě to rozhodně platí. Piazza to v rámci brněnského miniklání GRF u mne vyhrála. Chutné a kombinacemi zajímavé menu, s víny která se k pokrmům hodila. Štika s čočkou beluga si rozumí, k tomu kousek hříbečku a troška omáčky a hned mám v puse chuťové orgie. Jehněčí kolínko šlo krásně od kosti, bylo jemné, silná demi-glace byla super. Zaujal mne i dezert perníkový parfait posypaný skořicí se švestkami v portském víně. Naprosto skvělá kombinace chutí.
> 02.02.2019 - Valoria: Pro mne asi největší...
Pro mne asi největší zážitek byl druhý hlavní chod, jehněčí hřbet doplněný fregolou s hřiby. Jehně bylo v pro mne oblíbené úpravě sous-vide, šťavnaté, chutné, prostě boží. Příloha s hřiby a rozmarýnový demi-glace vše krásně doplnila. Neladilo mi však vínko, nalévané opět do té samé sklenice, po dopití předešlého. Přišlo mi "silné" možná to bylo tím, že na mne vyšel zbytek z lahve. K dezertu, mohu říct byl dobrý. Celkový dojem byl dobrý. Jídlo chutné, obsluha příjemná a ochotná.
> 02.02.2019 - Valoria: Po loňském menu které u...
Po loňském menu které u mne bodovalo lanýžovým olejem a houbami, jsem měl letos trošku vyšší očekávání. Nemohu říct, že by mi menu nechutnalo, to ne. Jídlo bylo celkově velmi dobré, jak je ve Valorce standard, jen prostě "nepřekvapilo" nemyšleno ve zlém. Uzený losos s křepelčím vejcem byl chuťově příjemný, citronový konfit osvěžil. Bílé vínko se k předkrmu hodilo. Candát byl chutný s pěknou kůrčičkou, zelíčko jemné, bramborové pyré s mandlemi byl příjemný doplněk, který to pyré pozdvihl.
> 22.01.2019 - Holiday Inn Brno, Prominent: Následovala kombinace...
Následovala kombinace dvojchodu v hlavním chodu. Vepřové líčko na víně, a filet ze svíčkové. K tomu fazolky, knedlíček, pyré. Jídlo velmi dobré, kombinace s vínem příjemná. Závěrem čokoládový dortík s kokosovou zmrzlinou byl příjemnou tečkou. Prostředí restaurantu bylo příjemné, obsluha profesionální, kombinace s víny mi chuťově ladila. Se zážitkem jsem byl spokojený.
> 22.01.2019 - Holiday Inn Brno, Prominent: Letos jsem očekával...
Letos jsem očekával hodně, Prominent udává vysokou laťku a v minulém ročníku festivalu u mne vyhrál, jak se dospadne letos? Seskupení menu bylo zajímavé, chuťové kombinace příjemné a lahodné, vizuální stránka věci umělecká. Takže se podařilo splnit vše co bylo očekáváno. Crêpe se serranem bylinkovou pěnou a mangovým krémem byla lahodná kombinace. Karotkový krém krásně chutí ladil se sušeným chilli. Mezichod, hroznový sorbet s portským vínem i v dnešním zimním počasí osvěžil a chutnal.
> 17.01.2019 - Atelier Cocktail Bar & Bistro: Interier působí...
Interier působí příjemně. Byl jsem usazen na baru což na jednu stranu bylo super, že jsem viděl přímo na zrod díla, bohužel hned vedle byl výdejní pult tak se vedle mne ochomýtal servis. Co mne zarazilo bylo, že po dopití bílého vína k předkrmu mi bylo k hlavnímu chodu nalito červené víno do stejné sklenice. Netuším zda je to úplně běžné, nejsem tak znalý vinař, s tímto jsem se setkal poprvé. Krom zmíněného nebylo co vytknout. Restauraci navštívím i mimo festival, a uvidíme jak zapůsobí :)
> 17.01.2019 - Atelier Cocktail Bar & Bistro: První letošní...
První letošní návštěva festivalu v Atelieru. Restaurace se festivalu účastní poprvé, a tak jsem byl zvědav. Při čtení předkrmu se mi ježily chlupy, nejsem milovník celeru ani tvarohu. Ovšem kombinace celeru, uzeného tvarohu a cideru byla skvělá. Celé to doplněno kapary, no předkrm mi velmi chutnal. Hlavní chod, vepřové koleno bylo dobré, šťavnaté, s kůrčičkou, doplněné kyselejším salátkem. Hlavní chod byl dobrý. Parfait z bílého máku jako dezert, byl naprostý luxus. K tomu povidla, prostě boží!
> 09.01.2019 - Slunečnice: Na závěr sladká tečka,...
Na závěr sladká tečka, tentokrát v podobě teriny z jablek, k tomu mražený jogurt vše doplněné rozmarýnem a medem. Ač nejsem na sladké, i dezert na mne zapůsobil, což se stává málokdy, kombinace jablek, rozmarýnu a jogurtu mi chutnala. Celkově mohu říct, že interier je příjemný, obsluha milá a ochotná, porce jídla větší, jídelák rozumný a nikterak přemrštěný. Cenově není co vytknout, jde o levnější podnik. Mírně na škodu může být nevzhledná fasáda budovy. Za mne celkově hodnotím VELMI DOBRÉ!
> 09.01.2019 - Slunečnice: Dalším chodem byl...
Dalším chodem byl předkrm, hovězí roastbeef s kaštanovou majonézou, doplněný borovicovým olejem. Maso nebylo samo o sobě nijak dochucené, jen posypané solí, což však nevadilo. Dochucení přišlo na talíři, kombinace s borovicovým olejem byla úžasná. Kaštanová majonéza se k hranolkům i masu též hodila. Slanina navíc potěšila. Hlavní chod byla zauzená vepřová žebra, neb hovězí nebyla. Nelituji, maso jemné, od kosti odpadající, bbq omáčka mu přidala šmak. K tomu coleslaw a hranolky, prostě bomba!
> 09.01.2019 - Slunečnice: Hostinec, klidně se...
Hostinec, klidně se nebojím říct stylová restaurace, nacházející se v klidné lokalitě Černovic. O restauraci jsem se dozvěděl právě odtud, tak jsem šel na průzkum. Ač samotná budova nepůsobí z venčí moc vábně, vnitřek je o něčem jiném a samotný interier restaurace též. Příjemný, vzdušný, prostorný. Pro začátek jsem zvolil Lososový krém, s filátkem a růžovým pepřem. Samotný krém byl silně rybí, což někomu může vadit, pro mne v mezích. Růžový pepř krém příjemně doplňoval, takže polévka dobrá...

Moje gastrofotky

Fotky z komentářů