Czech Specials

 

Czech Specials: symbol kvality české gastronomie

Najít v regionech České republiky kvalitní restaurace s poctivou českou kuchyní nikdy nebylo snazší. Díky projektu Czech Specials si mohou Češi jednoduše vybrat certifikované restaurace, které nabízí lokální kuchyni. K návštěvě tuzemských gastro podniků vybízí Czech Specials i turisty ze zahraničí. Zároveň je seznamuje se specifiky české kuchyně.

Přihlášením se do projektu Czech Specials získá restaurace možnost zpropagovat své služby v Česku i zahraničí. Kromě toho, že tradiční české speciality v menu zatraktivní nabídku podniku, zapojí se totiž restaurace do marketingových aktivit celého projektu. Tradiční česká gastronomie se prostřednictvím Czech Specials úspěšně prezentuje i v rámci gastro festivalů po celé republice.

Kritéria pro získání certifikátu Czech Specials garantují nejen nabídku tradičních českých pokrmů zařazených v menu, ale i základní kvalitativní parametry obecně spojované s vynikající restaurací: profesní způsobilost personálu, rozmanitost nabídky a poctivost prodeje, čistotu a dobré vybavení restaurace i kvalitu obsluhy. Databáze subjektů slouží také jako zdroj pro organizování cest zahraniční odborné veřejnosti (novináři, televizní štáby) do Česka.

Hlavním marketingovým nástrojem pro propagaci projektu v tuzemsku i v zahraničí je webový portál www.czechspecials.cz Na interaktivní mapě mohou lidé najít všechny certifikované restaurace. Těch je v současnosti kolem devadesáti. Na webu se pravidelně objevují aktuality. Každý týden přibývá atraktivní glosa a v nejbližší době bude rozšířena kategorie Regionální gastronomie, která propojí gastronomii s návštěvou regionálních turistických cílů.

Kromě webu www.czechspecials.cz jsou novinky z prostředí české gastronomie vidět i na sociálních sítích. Facebookový profil Czech Specials aneb Ochutnejte ČR má přes 11 tisíc fanoušků. Projekt se chce více zaměřit také na Instagram. V plánu je rovněž prezentace Czech Specials v rámci odborných veletrhů a spolupráce s regionálními projekty expertního zaměření.

Zájemci o certifikaci Czech Specials mohou podat žádost na www.czechspecials.cz, a to v sekci Certifikace. Zde najdou konkrétní pokyny k získání značky a samotný elektronický formulář k přihlášení. Po splnění všech požadovaných kritérií je restauraci udělen certifikát na tříleté období. Po vypršení jeho platnosti je možné certifikát obnovit na další tříleté období.

Czech Specials

Jedná se o partnerský projekt agentury CzechTourism, Asociace hotelů a restaurací České republiky a Asociace kuchařů a cukrářů České republiky. Cílem je zvýšení povědomí o regionální gastronomii České republiky a podpora restaurací, jež nabízejí tradiční českou a poctivou gastronomii v moderním pojetí.

Projekt od začátku cílí jak na místní, tak na zahraniční návštěvníky naší republiky.Více informací o značce Czech Specials naleznete na www.czechspecials.cz nebo kontaktujte projektový tým na czechspecials@czechtourism.cz. 
Je-li vůbec něco smutnějšího než zneuznaný génius, je to nepochopený žaludek.
Honoré de Balzac
Top