Do Vánoc zbývá 11 dní

Czech Specials

PRAHA

Užijte si romantickou procházku historickou Prahou. Královská cesta vede od Obecního domu přes Staroměstské náměstí až na Pražský hrad do katedrály svatého Víta. Navíc na vás v postranních uličkách čeká řada příjemných kaváren a vináren.
 

STŘEDOČESKÝ KRAJ

Projděte se chráněnou krajinnou oblastí Křivoklátsko a zavítejte ke královským hradům Žebrák a Točník, od kterých se nabízí krásný pohled na přírodní a historické bohatství celého regionu.
 

JIHOČESKÝ KRAJ

Pokud jste příznivci historie, pak se musíte vydat do Českého Krumlova. Město je architektonickou perlou jižních Čech zapsanou na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Užijte si procházku největším zámeckým a hradním komplexem v České republice s barokní zahradou a letohrádkem.
 

PLZEŇSKÝ KRAJ

Město Plzeň je známé nejen díky svému pivu, ale také díky Velké synagoze, která je druhou největší v Evropě a zároveň třetí na světě, nebo zásluhou katedrály sv. Bartoloměje s nejvyšší kostelní věží v Česku.
 

KARLOVARSKÝ KRAJ

V Karlových Varech se můžete nejenom dobře najíst, užít si wellness a balneo služby, vypravit se na některou z mnoha vyhlídek nad městem, ale také ochutnat vyhlášený třináctý pramen – Becherovku. Kde jinde než přímo v Jan Becher muzeu.
 

LIBERECKÝ KRAJ

Kam zajít na kávu v Liberci? No samozřejmě nejvýš, kam to jde – na rozhlednu, hotel a restauraci v jednom – na Ještěd. Tento jedinečný projekt získal dokonce prestižní Perretovu cenu udílenou Mezinárodní unií architektů.
 

PARDUBICKÝ KRAJ

V pardubickém zámku si přijde na své každý. Návštěvník si po celý rok může vybrat z několika expozic Východočeského muzea a galerie, které v zámku sídlí. Kromě historických sbírek zbraní, skla nebo mincí zde naleznete také největší středoevropskou sbírku pohlednic Orbis pictus.
 

KRAJ VYSOČINA

Vysočina se jako jediný kraj v České republice pyšní třemi památkami zapsanými na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Vybrat si můžete mezi poutním kostelem sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Žďáru nad Sázavou, židovskou čtvrtí a bazilikou sv. Prokopa v Třebíči nebo malebnou renesanční Telčí.
 

JIHOMORAVSKÝ KRAJ

Nejen ve vinných sklepech můžete objevovat brněnské podzemí. Nevšední zážitek nabízí labyrint podzemních chodeb, tunelů, štol nebo krypt pod historickým centrem města.
 

ZLÍNSKÝ KRAJ

Zlínská architektura je nezaměnitelná. Tomáš Baťa městu vtisknul ojedinělou architektonickou tvář, ať už šlo o moderní tovární haly nebo praktické obytné domy. Objekty jsou vesměs ve stylu funkcionalistické avantgardy.
 

OLOMOUCKÝ KRAJ

Olomouc je město plné historie, kultury a památek. Díky téměř tisícileté existenci olomouckého biskupství můžete zhlédnout neobvykle velké množství sakrálních památek. K těm nejkrásnějším se řadí Arcibiskupský palác, sídlo současného arcibiskupa.
 

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ

Kde jinde hledat největší hornické muzeum než právě na Ostravsku. Kombinace ojedinělých technických památek a národní přírodní památky vrchu Landek rozhodně stojí za vaši návštěvu.


 
Dobré jídlo je jako dobrý sex – čím více se vám ho dostává, tím více si ho žádáte.
Gael Greenová
Top