Osobnosti

Co pro nás znamená voda?
 
 
České osobnosti pomáhají našemu projektu podpory vody a jejího šetření.
Každý z nás může kapku pomoci!
 

Pavel Maurer

Good Food Lover
 
Myslím, že jsme si ještě pořád nezačali vody opravdu vážit. Vypadá to, že jí máme všude kolem dost. Stačí jen otočit kohoutkem. Zatím.
Pavel Maurer
 
 
Jitka Čvančarová

Jitka Čvančarová

Herečka, vyslankyně dobré vůle UNICEF

...Má moudrá maminka, mne od malička učila extrémě šetřit vodou. Štvalo mne to. Vždyť vody bylo všude dost. Obtěžovalo mne to. Maminka byla totiž velmi důsledná a tolik osvícená!
Chvíli mi trvalo, než jsem pochopila, že má pravdu!
A já, že byla prostě jenom pohodlná.
Neomlouvá mne to, že jsem byla malá. Neomlouvá hloupost, neomlouvá neinformovanost. Stačí se nad každodenním využíváním naší planety prostě jen v pokoře zamyslet.
Buďte osvícení, buďte moudří. Chraňte vodu. Chráníte život.
I ten svůj.
 
 

Tomáš Satoranský

Hráč NBA a reprezentant ČR v basketbalu
 
Já vypiju i 5 litrů vody za zápas, uvědomuji si ale, že v rozvojových zemích často tolik nevypije člověk ani za 3 dny. To, co je pro jednoho samozřejmost, může být pro druhého každodenní boj o přežití.
Tomáš Satoranský
 
 
Zlata Adamovská a Petr Štěpánek

Zlata Adamovská a Petr Štěpánek

Herci

Ano, bez vody se nedá žít. To si pokaždé v plné míře uvědomujeme pokaždé, když vyrazíme do světa, kde je vody nedostatek. Naposledy to bylo například v Keni, kde jsme s obdivem a zároveň s hrůzou sledovaly ženy, které nosily vodu v nádobách na hlavě ze vzdálenosti i několika kilometrů. Nemusíme ale jezdit tak daleko. I v některých místech Evropy se začíná bojovat s nedostatkem vody. To, že například splachujeme pitnou vodou toaletu, je pořád veliký luxus. Možná bychom si mohli vzít příklad z Japonska, kde voda po umytí rukou na toaletě neteče do kanalizace, ale do nádoby, která je určena ke splachování WC. I to je způsob jak vodou neplýtvat. Když se čas od času ve vaší obci nebo ulici na den vypne voda, hned si každý uvědomí, jak je pro jeho život nezbytná a neplýtvá jí. Zkuste to do budoucna i vy. Rozhodli jsme se proto podpořit snahu Grand restaurant festivalu, který chce tento problém zviditelnit a ve výsledku i pomoci.
 
 

Adam Kraus

Herec a divadelní režisér

Voda = Život
Adam Kraus
 
 
Filip Jícha

Filip Jícha

Nejlepší házenkář světa 2010

Pitná voda je pro nás, naši společnost, moji rodinu a mě normálnost... každodenní rutina bez rizika: otočit kohoutek a napít se. Je třeba se zastavit a uvědomit si, že pro mnohé v zemích třetího světa se ale tato rutina mění v neustálý boj o kapku vody, boj o život.
 
 

Eliška Podzimkova

Česká animátorka, ilustrátorka, fotografka a umělkyně

Stop drinking bottled water!
Eliška Podzimková

  
Kdo chce dobře jíst, nesmí urazit kuchaře.
Čínské přísloví
Top
English